Mozilla Firefox

Mozilla Firefox 4.0 indir

Daha iyi Internet Deneyimi Firefox; virüsleri, casus yazılımları ve istenmeyen pencereleri saptayarak onları engelleyen bir arayüze sahiptir. Firefox sayesinde sayfalar hiç olmadığı kadar hızlı açılır. Üstelik sevdiginiz sitelerin bağlantılarını kolaylıkla Firefoxa aktarıp kullanabilirsiniz. Sekmeli tarama, Canlı Yer Imleri ve bütünleşik arama çubuğu gibi özelliklerle dopdolu olan Firefox, internetten elde edebileceklerinizin daha fazlasına ulaşmanızı sağlar.

Kullanımı Kolay, Yönetmesi Zevkli Firefox internete ulaşmanızı kolaylaştırır. Kolay anlaşılır arayüzü taramaya hemen başlamanız için gereken her şeyi size sunar. Içe Aktarma Sihirbazi aracılığıyla diğer tarayıcılardaki yer imlerinizi, ayarlarınızı ve parolalarınızı Firefoxa aktarabilirsiniz. Ileri düzeydeki kullanıcılar da araç çubukları, eklentiler ve temalar sayesinde tarayıcılarını istedikleri yönde şekillendirip kendi tercihlerine göre ayarlayabilirler.

Otomatik Güncelleme Yeni güncelleme sistemi sayesinde en taze güvenlik ve özellik güncellemelerine ulaşabilirsiniz. Firefox bu ufak boyutlu güncellemeleri arka planda sessizce indirir ve kurulmaya hazır olduklarında size haber verir. Mozilla Firefox 4.0

Sekmeli Tarama Ayni pencerede birden çok pencereyi es anli olarak açmak için sekmeleri kullanin; zorlanmadan ileriye ve geriye hareket edin. Ilgili sayfalari yan yana tutmak için sekmeleri tutup tasiyin.

Gelişen Açılır Pencere Engelleyici Firefoxun açilir pencere engelleyicisi daha fazla sayida istenmeyen pencereyi açilmadan yakalamak üzere gelistirildi.

Bütünleşik Arama Bütünlesik arama çubugu sayesinde en gözde arama motorlarini kullanarak internette arama yapin; seçtiginiz motorlari arama çubuguna ekleyin.

Daha Güçlü Güvenlik Firefox olasi casus yazilim, solucan ve virüs tehdidine karsi kapilari kapatarak interneti sizin için güvenle gezebilecek bir yer hâline getirir. Firefox gelistiriciler toplulugu 7 gün 24 saat boyunca sizin karsilaşabileceginiz güvenlik tehditlerini yakindan takip ederek, güncellemeler araciliğiyla güvende kalmanızi saglar.

Özel Veri Temizliği Yeni tasarlanan Özel Verileri Temizleme araci sayesinde kisisel gizliliginize el uzattirmayin. Tek bir tiklamayla tarama geçmisini, çerezleri, form girdilerini ve parolalarinizi kapsayan tüm özel verileri silin.

Canli Yer Imleri Begendiginiz site ve günlüklerdeki gelismelerden haberiniz olsun. Canli Yer Imleri sayesinde internetteki en güncel içerige ulasin.

Firefoxu Özelleştirin Araç çubuklarindan yeni dügmeler seçin, yeni özellikler eklemek için eklentiler kurun ya da tarayicinizin görünümünü bastan asagiya degistirmek için istediginiz bir temayi kullanin... Firefox istediginiz sekilde görünür, istediginiz biçimde çalisir.

Yeni Kuşak Web Desteği Yenilikçi Web teknolojileri ve servisler size daha zengin bir deneyim sunar. Açik Web standartlarini destekleyen Firefox, bu teknoloji alt yapisini kullanarak çalisan araçlari kullanmaniza olanak saglar.

Firefoxun Özellikleri

Yeni Güncelleme Sistemi Artik Firefoxu güncellemek için onu bastan indirmeye gerek yok. Firefox, yeni güncelleme sistemi sayesinde, kendi kendini sadece birkaç yüz kilobayt veri indirerek güncelleyecek. Bu, kullaniciya hem zaman kazandiriyor, hem güvenligi artiriyor, hem de baglanti hizi yavas olan kullanicilarin güncelleme islemini kolaylastiriyor. Güncelleme sirasinda uyumsuz eklentiler otomatik olarak devre disi birakilarak Firefoxun istikrarli çalismasi saglaniyor. Eklentiler de tek tek ya da toplu olarak güncellenebiliyor.

Özel Veri Temizleme Aracı Özel verileri temizleme seçenegi sayesinde ziyaret edilen sayfalarin kayitlari, sitelerin bilgisayariniza biraktigi çerezler, tarama önbellegi, dosya indirme kayitlari, kimligi dogrulanmis oturum bilgileri ve kayitli form verileri çabucak temizleniyor. Bu islem ya kullanici tarafindan kisayolla ya da kullanicinin istegi dogrultusunda tarayicinin kendisi tarafindan yapilabiliyor.

Taşınabilir Sekmeler Firefoxta sekmeler fare ile tutulup baska yere tasinabiliyor. Öte yandan sekmeler arasinda geçiste klavye kullanimi alaninda iyilestirmeler ve yenilikler yapilmis durumda.

Hızlanan ileri ve Geri Hareket Daha önce açilan sayfalara erismek için tarayicinin geri ya da ileri dügmelerine basilir basilmaz bu sayfalar ekrana yansiyacak. Çünkü artik veriler sunucudan degil, dogrudan önbellekten aliniyor.

Yeni Seçenekler Menüsü Araçlar > Seçenekler yolu izlenerek açilabilen "Seçenekler" menüsü yeniden tasarlandi. Iç içe geçen sekmeler sayesinde ilgili bölümü bulmak ve ayarlari degistirmek artik çok daha kolay.

Resim Simgeleri Firefoxta resimlerin ufaltilmis hâlleri sekmelerin simgesi olarak kullaniliyor. Bu sayede birden çok resim açilmasi durumunda hangi sekmede hangi resmin açik oldugu kolayca anlasilabiliyor.

FTP Erişimi FTPye anonim olarak giriste sorun yasanirsa Firefox kullanici adi ve parola soruyor.

SVG, CSS2 ve CSS3 Desteği Firefox ile birlikte SVG (ölçeklenebilir çizimler) destegi sunuluyor. Destegin arttigi teknolojiler arasinda JavaScript 1.6, CSS2 ve kismi olarak CSS3 var.

Bozuk Siteleri Bildirme Araci Araç çubuguna eklenecek bir dügme sayesinde bozuk görünen veya hatalı isledigini düşündügünüz sayfalari Mozilla gelistiricilerine bildirebilirsiniz.

Ve Digerleri...
Mac OS X ile artan uyumluluk
RSS beslemelerini otomatik algilama
Hata iletisim kutulari yerine hata sayfalarinin açilmasi
Flash canlandirmalarinin neden oldugu istenmeyen pencerelerin açilmasinin engellenmesi
Daha hizli sayfa açma ve daha az bellek kullanimi
Ortadan kaldirilan binlerce irili ufakli hata

Firefoxun Temel Özellikleri
Sekmeli tarama
Istenmeyen pencereleri engelleme
Bütünlesik arama
Canli yer imleri
Özellestirilebilme olanagi
Güvenli ve hizli tarama

Firefox 4.0 ile gelen özellikler ve yenilikler Sekmeler adres çubugunun üst kismina tasinmistir ve görünüm Google Chrome internet tarayicisina benzetilmiştir. Dilerseniz sekme çubuğunu adres çubuğu altina tasiyabilirsiniz Tarama hizi iyilestirilmistir Eklenti yönetim penceresi yeni sekmede açilmaktadir ve eklentiyönetimi gelistirilmistir JavaScript yükleme hizi arttirilmiştir Yerimleri araç çubugu kaldirilmis yerine yerimleri düğmesi eklenmiştir (Yerimleri araç çubugu istenildigi takdirde açilabilmektedir) Durdur ve yenile düğmeleri tek bir dügmede birlestirilmistir HD HTML5 video destegi eklenmistir Daha fazla HTML5 form kontrolü eklenmistir Tarayici motoru olarak Gecko 2 gelistirilmistir, böylece daha hizli tarama imkani olmaktadir Adobe Flash, Apple Quicktime veya Microsoft Silverlight eklentileri ile meydana gelebilecek çökmeleri önlemek için degişiklikler yapilmiştir Tarayici üzerine Firefox dügmesi eklenmistir, böylece en çok kullanilan özelliklere rahatlikla erişilebilmektedir Apps Tab özelligi ile en sik kullandiginiz siteler sekme çubugu basina eklenerek sürekli elinizin altinda olacaktir Sekmeler arasinda hizli geçis özelliği eklenmistir. Çok fazla sekme açik oldugunda sekmeler arasinda dolasmak yerine gitmek istediginiz sekme ile ilgili anahtar kelimeyi adres çubuguna girerek hizli bir sekilde ilgili sekmeye ulaşabileceksiniz Menü araç çubugu gizlenmistir. Böylece tarama alani genişletilmistir. Istege bagli olarak menü çubugu açilabilmektedir.

Mozilla Firefox 4.0 indir İnternet Explorer 8.0 indir operayı indirmek için tıkla İnternet Explorer 9.0 indir bing internet tarayıcısını indirmek için tıkla google Chrome indirmek için tıkla

En Son Kullanıcılar

  • hahed65
  • yasinakbiyik
  • akademig
  • stayger
  • keciorennakl